Advokaadibüroo Heringson GLO OÜ | Järvevana tee 9, 11314 TALLINN, Eesti | tel: (+ 372) 6 108 108 | e-mail: info@heringson.ee

Perekonnaõigus

Perekonnaõigus2018-11-07T10:24:58+02:00

Perekonnaõiguse puhul on advokaatide poole pöördumiseks peamiselt kaks põhjust – esiteks lastega seonduvad küsimused – elatis, suhtluskord, isiku- ja varahooldusega seonduv ning teiseks abielu lahutamine, millega kaasneb ka ühisvara jagamine. Mõlemal puhul saab ka Advokaadibüroo Heringson GLO Teid aidata. Eelnimetatud valdkonnad on delikaatsed, mis vajavad rahulikku ja personaalset lähenemist, sageli poolte lepitamist kuid paraku ka kohtumenetluses kliendi õiguste tagamist. Samas on Advokaadibüroo Heringson GLO advokaatidel hulgaliselt kogemusi, et sageli on võimalik pooltega läbi rääkides saavutada mõistlikke ja mõlemaid pooli rahuldavaid kokkuleppeid oluliselt kiiremini ja soodsamalt kui kohtumenetluses. Märgitu kehtib eriti just elatise osas, sest see läheb ju ikkagi mõlema poole lapse heaks. Kui siiski kokkuleppele ei jõuta, on üldjuhul garanteeritud igakuise elatise väljamõistmine lapsega lahus elavalt vanemalt vähemalt poole miinimumpalga ulatuses.

Lisaks omab perekonnaõigusega otsest puutumust ka pärimisõigus. Mitme pärija olemasolu korral peab selleski osas advokaat olema sageli lepitaja rollis ning selgitama võimalusi, kuidas kõigi huvides olukord optimaalseimalt lahenda.

Kui ülaltoodu ei haaku täpselt Teie murega, ärge kahelge meiega ühendust võtmast. Vaid oma probleemi täpselt meile kirjeldades saame otsustada, kuidas saame Teid parimal viisil aidata.