Pankrotiinfo
blogi

Esimene blogipostitus – see kõige raskem…

// Blogi, // Heringson Bookmark and Share

Uue kodulehe kontseptsiooni aruteludel nõudis meie turundusinimene, et moekal leheküljel peab olema ka blogi – see on avalikkusega suhtlemiseks ning kajastab meie mõtteid ja igapäeva toimetamisi. Igapäevatoimetusega on nii, et kõik, mis on tõesti huvitav, on konfidentsiaalne ja ma ei saa seda kuidagi rahvaga jagada. Isegi näiteks abikaasaga mitte….

Mis puutub oma mõtete jagamisse, siis pean möönma, et mul tõepoolest on vahel täiesti iseseisvaid ja huvitavaid mõtteid, kuid kas teisi peaks see huvitama? Siiralt – mul on seni bloginduse sügavam mõte jäänud selgusetuks: keda peaks huvitama, et mingi blogija hakkab ametlikult juukseid kasvatama (täiesti uus menetlus minu jaoks – minul kasvavad täiesti mitteametlikult) või kellegi sügav küsimus: kas ta on hull seetõttu, et võtab antidepressante või hoopis seetõttu, et joomise maha jättis.

Ma saan aru, et meie blogi näol peaks olema tegemist nn ekspertide teemablogiga (External Subject-Matter Expert Blogs), kuid mittejuristidest sõprade ja ka klientide seas väikest küsitlust tehes selgus, et mitte ükski (ja ma rääkisin paljudega ning erinevatelt elualadelt) ei ole mitte kunagi lugenud ühtegi õigusblogi (täpsustus – üks oli alustanud, aga ei viitsinud lõpuni lugeda). Kuna blogi pidamine oli soovitatud turundusinimese poolt ja blogimine peaks  ettevõtte puhul olema internetiturunduse üheks osaks, siis ei näe ma paraku ka erilist mõtet keerukate juriidiliste analüüside kodulehel avaldamises.

Ja nii ma olingi hädas nagu hunt aianurgas kuni saabus päästev mõte. Nimelt meenus mulle mingil põhjusel ühe ülikooliaegse sõbra (no näete – kahjuks ei saa nimesid nimetada, kuigi see oleks põnev) kurblik küsimus oma elutee ühel järsumal kaldal: „Miks ei võiks lihtsalt minna naise juurde ja küsida, mida ta tahab…?“ Tegelikult ei saa ma jätkuvalt aru, miks tõepoolest ei võiks  seda teha, aga see selleks – mõte, mis mind päästab (või siis mitte) on see, et miks mitte küsida otse sihtrühmalt so Teilt, kes Te olete viitisinud juba selle, minu meelest ääretult igava, jutu läbi lugeda: millistel teemadel tahaksite infot saada, mis ei oleks konfidentsiaalne ja mida võiks eluliselt vaja minna? Andke tagasisidet, head sõbrad, sest vastasel korral pean ma kuulutama blogimõtte läbi kukkunuks, selle osa kodukalt eemaldama kui tarbetu ning turundusinimese koos seitseme põlvkonnaga ette ja tahapoole kohtusse andma.